slogany

Przebudowa/modernizacja naszej strony www.debitum.eu

Fotolia 19168585 XSRosnąca liczba stałych Klientów oraz rozwój nowych technologii przyczyniły się do podjęcia decyzji o zmianie interfejsu i silnika strony oraz zaplecza www.debitum.eu. Tym samym informujemy, że od dnia dzisiejszego podstrony dotyczące: aktualności, rynku windykacji czy po godzinach nie będą tymczasowo aktualizowane. Z naszej strony wszelki prace w tym zakresie postaramy się zrealizować możliwie jak najszybciej, a obsługiwane obecnie sprawy w portalu online zostaną przeniesione na nową platformę o czym każdy Użytkownik korzystający z portalu zostanie powiadomiony z otrzymaniem nowego loginu i hasła.

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim naszym współpracownikom, obecnym i przyszłym Kontrahentom życzymy, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły wiele radości, zdrowia, odpoczynku oraz energii i zapału do dalszych  działań.

For all of our colleagues, current and future business partners We wish, the upcoming Easter brought a lot of joy, health, relaxation and the energy and enthusiasm for further action.

 

Umorzenie komornicze – Co dalej ?

Umorzenie egzekucji Wiele osób/firm po otrzymaniu postanowienia  komornika o umorzeniu postępowania egzekucyjnego swoją wierzytelność spisuje już na straty myśląc, że już nic więcej nie można zrobić. W prowadzonych przez nas sprawach możemy zaobserwować, że co czwarta egzekucja jest prowadzona niestarannie lub z minimalnym nakładem pracy komornika. Niestety cały czas większość komorników nie jest zainteresowana małymi długami czy długami alimentacyjnymi. Rzadko również kiedy komornik podejmuje własną inicjatywę nawet w określeniu działań jakie ma wykonać w danej sprawie, aby odzyskać należność i na wszystko potrzebuje wniosku Wierzyciela ze „wskazaniem mu palcem” jakie kroki ma podjąć. Oczywiście dziś jeżeli nie jest prowadzona egzekucja komornicza, komornika sądowego do prowadzenia naszej sprawy możemy na szczęście sami sobie wybrać. Czytaj więcej!.

FAQ

  1. Jaka jest minimalna kwota do zlecenia windykacji?

    W ofercie standardowej minimalna kwota zlecenia wynosi 1500,00 PLN zadłużenia z tytułu należności głównej. Przyjmujemy oczywiście również mniejsze zlecenia jednak w takich przypadkach nasza prowizja (płata również tylko po odzyskaniu długu) ustalana jest indywidualnie dla każdej takiej sprawy.

  2. Czy jako osoba prywatna mogę zlecić windykację ?

    Tak. Prowadzimy windykacje na zlecenie osób prywatnych, niezależnie czy dłużnikiem jest inna osoba prywatna, czy też  podmiot gospodarczy.

  3. Jakie dokumenty są potrzebne do zlecenia windykacji ?

    Wszystkie dokumenty zawarte z dłużnikiem zarówno w formie pisemnej jak i elektronicznej (e-mail) upoważniają do rozpoczęcia działań windykacyjnych, w tym oczywiście wszelkiego rodzaju: faktury, umowy, oświadczenia i zobowiązania oraz oczywiście wyroki i nakazy sądowe.

  4. Czy podstawą do rozpoczęcia windykacji może być ustna umowa zawarta z dłużnikiem ?

    Nie. Do przyjęcia zlecenia wymagamy minimum dokumentów, jednak muszą być one jednoznacznie potwierdzać dane zobowiązanie pomiędzy Wierzycielem a dłużnikiem.

  5. Czy do windykacji mogę przekazać również roszczenia przedawnione ?

    W ramach windykacji nie przyjmujemy spraw, w których nastąpiło przedawnienie roszczenia. Oczywiście przedawnienie zostaje przerwane wskutek częściowej spłaty, uznania długu, potwierdzenia salda, pisemnego zobowiązania do spłaty.
    Zlecenie windykacji sprawy przedawnionej możliwe jest jedynie w przypadku pakietowego przekazania nam spraw.

  6. Według jakich zasad ustalana jest prowizja dla odzyskanych należności ?

    Całkowity koszt windykacji tj. prowizja od wyegzekwowanych spłat, naliczana jest po potwierdzeniu zaksięgowania wpływu przez Wierzyciela a naliczana jest w oparciu:
    (Kwota odzyskana) x Stawka prowizji DEBITUM = Koszt windykacji + VAT

  7. Czy można zlecać sprawy w których prowadzona była bezskuteczna egzekucja komornicza?

    Tak. W przypadku jednak bezskutecznej egzekucji komorniczej, każda sprawa przed zleceniem nam jej do windykacji wymaga uprzednio odrębnej weryfikacji i rozpoznania.

  8. Kiedy naliczana jest prowizja ?

    Standardowo prowizja naliczana jest po odzyskaniu należności. W przypadkach ratalnej obsługi zadłużenia przez dłużnika w porozumieniu z Wierzycielem nasza prowizja naliczana jest od każdej dokonanej wpłaty lub też w kwartalnych lub półrocznych okresach rozliczeniowych.

  9. Czy mogę zlecić sprawę, która była już prowadzona przez inne firmy windykacyjne ?

    Akceptujemy sprawy które prowadzone były przez inne firmy windykacyjne. W taki jednak przypadkach przed zleceniem nam windykacji, każda taka sprawa wymaga uprzedniej weryfikacji i konsultacji.

  10. Czy odzyskujemy również koszty postępowania windykacyjnego (prowizję) od dłużnika ?

    Niestety odzyskanie kosztów windykacji od dłużnika możliwe jest jedynie w przypadku istnienia zaakceptowanego przez niego dokumentu, określającego taką sytuację (np. stosowny zapis umowie, zleceniu, na fakturze itp.).

  11. Czy w ramach windykacji dochodzimy od dłużnika także odsetek ?

    Tak. W każdej sprawie po spłaceniu należności głównej od dłużnika egzekwowane są odsetki od należności przeterminowanych. Jeżeli wysokość ich naliczenia nie jest określona przez odrębny zapis w umowie to ich wysokość jest wyliczana wg stopy ustawowej.

  12. Czy jest możliwość negocjacji stawki prowizyjnej?

    Negocjacja prowizji możliwa jest przy zleceniu większej ilości spraw bądź spraw powyżej 100.000,00 PLN lub równowartości tej kwoty w innej walucie.

  13. Kiedy mogę zaliczyć wierzytelności w koszty uzyskania przychodu ?

    Możliwość zaliczenia windykowanej należność w koszty uzyskania przychodu można zaksięgować po spełnieniu określonych przesłanek. W standardowej strategii windykacyjnej najczęściej po otrzymaniu od komornika sądowego postanowienia o umorzeniu egzekucji dla danej sprawy.

  14. Na jaki rachunek odzyskiwane są pieniądze?

    Standardowo dłużnik zawsze spłaca swoje zadłużenie bezpośrednio na konto Wierzyciela podane przez niego przy zlecaniu nam windykacji.

  15. Jak długo trwa windykacja należności?

    Powodzenie skutecznej windykacji i osiągnięcie pożądanych rezultatów zależy indywidualnie od każdej sprawy. Standardowa strategia windykacji przedsądowej trwa do ok 30-40 dni. Z uwagi na współpracę w oparciu o prowizję success fee z naszej strony dla każdej zleconej nam sprawy dokładamy maksymalnych starań, aby każdą nalezność wyegzekwować w możliwie jak najkrótszym czasie. Posiadana wiedza i doświadczenie pozwoliły nam natomiast wypracować skuteczne standardy działań, umożliwiające szybkie osiąganie wymiernych rezultatów już na etapie windykacji przedsądowej.